niedziela, 10 maja 2015

"Magazyn Fantastyczny" - reaktywacja!

Co jakiś czas powraca temat reaktywowania któregoś z pism poświęconych fantastyce, które skupiały się na publikowaniu i promowaniu polskich autorów. Często i ja dostaję na ten temat maile, jeszcze częściej temat wypływa przy okazji różnych facebookowych czy forumowych dyskusji. Postanowiłem więc odpowiedzieć na te apele i reaktywować „Magazyn Fantastyczny”.

Stara zasada mówi, aby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, więc nie może to być ta sama rzeka.

Po pierwsze: nowy MF nie będzie miał dystrybucji kioskowej, ale dostępny będzie w księgarniach, sklepach internetowych i w sprzedaży wysyłkowej.

Po drugie: nowy MF nie będzie czasopismem, ale serią książek w formacie a5 i objętości 240-320 stron, wydawanych w ramach wspólnej serii zwanej „MF”.

Po trzecie: w ramach serii będą ukazywać się zarówno zbiory opowiadań jak i powieści.

Docelowo będzie to miesięcznik, a premiery kolejnych pozycji będziemy synchronizować z imprezami fantastycznymi, na których będziemy obecni i na których będziemy promować nowe tytuły.

W pierwszej kolejności wydamy dwie antologie opowiadań złożone z najciekawszych naszym zdaniem, dotychczas opublikowanych w MF, tekstów. Konsultacje z autorami rozpoczniemy w nadchodzącym tygodniu, a wszystkich zainteresowanych przyszłą współpracą zapraszamy na Warszawskie Targi Książki 14-18 maja na stoisko „Strefy Komiksu”.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz